גידול הידרו ביתי- מאיפה מתחילים?

רוב המדריכים בנושא גידול ביתי יעסקו בדרך כלל על הסברים על סוגי תאורה, אוורור ופירוט על טכניקות גידול וכדומה.
מדריך זה יעסוק בקצרה בכמה שלבים מקדימים, מקדימים עוד לפני בחירת מנורות מאווררים ושאר הציוד הנדרש לחדר הגידול.

לאחר קריאת מדריך זה מומלץ לקרוא את המדריך המלא לגידול ביתי שם נרחיב ונתייחס לכל שלבי הגידול, החל מתכנון ובניית חדר הגידול ועד לסיום מחזור הגידול.

הוצאות כספיות
מהי העלות של בניית חדר גידול? התשובה אינה חד משמעית. טווח המחירים משתנה והעלות תהיה  תלויה בסוג הציוד שתבחרו לרכוש ובאיכותו.
העלות התחלתית של חדר גידול בסיסי תעלה רק כמה מאות שקלים בעוד שעלות הקמת חדר גידול מקצועי שתכלול מערכת תאורה מקצועית, מערכת אוורור וסינון ריחות יעילה ובקרת טמפרטורה והשקיה יכולה להגיע לאלפי שקלים.
שלושת המרכיבים שעלותם היא המשמעותית ביותר ברכישה הם מערכת התאורה, מערכת אוורור וסינון הריחות וגם אוהל הגידול.
לכן רצוי לקבל את הייעוץ המקצועי הדרוש לפני רכישת הציוד.

הוצאות בלתי צפויות
הוצאות בלתי צפויות הן הוצאות לא מתוכננות אותן נאלץ לבצע לעתים במהלך מחזור הגידול. בין אם מדובר במזיקים מחלות סינון ריחות בעיית טמפרטורה ולחות ועוד.
לדוגמה, במקרים של תנאי טמפרטורה ולחות לא תקינים יידרשו אמצעי אוורור נוספים ובמקרים בהם הצמחים יחלו או כאשר יופיעו מזיקים בחדר הגידול יידרש טיפול הדברה יסודי. מאחר ומדובר בצמחי תבלין וירקות אותם נצרוך לאחר הגידול רצוי להשתמש בפתרונות הדברה אורגניים ופתרונות הדברה ביולוגיים אשר מייקרים את עלות הטיפול.

תמיד טוב לקחת בחשבון הוצאות בלתי צפויות, מקרה נפוץ נוסף הוא בעיית הריח שצמחי תבלין יוצרים בשלב הפריחה.
מגדלים שלא הכינו את חדר הגידול להתמודדות עם בעיית הריח יאלצו לבצע רכישה בשעת לחץ ולכן יש לשים לב לכל העלויות של חדר הגידול מלכתחילה.

עלויות צריכת החשמל
בחישוב צריכת החשמל של חדר הגידול יש להתחשב בצריכה של נורות הגידול אך לא רק. בחדר הגידול מופעלים עוד מוצרים המשפיעים על צריכת החשמל כמו מפוחים, מאווררים, ונטות ואף מזגן לקירור החדר.
לקבלת הערכה מדויקת של עלויות החשמל לאורך כל מחזור הגידול רצוי להשתמש במחשבון צריכת החשמל שבאתר.

מקום ומיקום
בתכנון חדר הגידול יש לקחת בחשבון את המקום הנדרש לציוד של חדר הגידול.
בחדר הגידול יותקנו רפלקטור, מפוח, פילטר לסינון ריחות ועוד ציוד בעל נפח ולכן גובה חדר הגידול צריך להילקח בחשבון.
גם למיקום חדר הגידול בבית חשיבות גדולה. הרעש הנוצר מציוד האוורור עלול להפריע ולכן יש להתאים היטב את מיקום חדר הגידול בבית.
אנו ממליצים לרכוש ציוד אוורור איכותי ושקט.

מסירות
גידול ביתי של צמחים הוא תחביב שדורש גם זמן והשקעה יומיומית שכוללת בין היתר השקייה, בקרת מזיקים, בדיקת טמפרטורות וגם טיפולים כמו קיטומים, קשירות וניקיון ועוד.
תקופת הגידול מלאה שכוללת תקופת צמיחה ותקופת פריחה אורכת לרוב שלושה חודשים ואף יותר.
לכן אם יש לכם נסיעות ארוכות מתוכננות או שהתפקיד בעבודה כולל היעדרויות ארוכות מהבית כדאי שיהיה חבר קרוב שאתם סומכים עליו, שבעזרת הדרכה שלכם ידע לתחזק את חדר הגידול.

יש לכם שאלות נוספות? זקוקים לייעוץ? חייגו אלינו 058-7799600