הוראות שימוש בסופח/קולט לחות לאחר רכישה

סופח לחות ותפקיד המדחס
סופח לחות הנקרא גם: מוריד לחות, קולט לחות, יבשן לחות ועוד הם שמות למכשיר שמטרתו היא להוריד את הלחות בחדר ולסייע בייבוש האוויר במקרים של חדירת מים למבנה והיווצרות של רטיבות בקירות וגם במקרים של אוורור לא תקין של החדר.
קולט לחות (בלעז dehumidifier) דומה מעט באופן פעולתו למזגן וכמו במזגן עובד בתוכו מדחס שתפקידו לדחוס את הגז בלחץ גבוה אל תוך המאייד שבסופח.
המדחס מורכב ממנוע שדוחף בוכנה ליצירת הלחץ ומכיל שמן שתפקידו לשמן את חלקי המדחס הפנימיים ולסלק חום מהמערכת כדי שאוויר יוכל לזרום בטמפרטורה אופטימלית.

כלל מספר 1: קרא את המדריך למשתמש
העצה הראשונה לאחר רכישת קולט לחות היא קריאת חוברת הוראות ההפעלה שבאתר. בחוברת ההפעלה יפורטו הוראות ההפעלה הראשונה של הסופח, הוראות שימוש במוצר, הוראות ניקיון ותחזוקה, ומקרא לתקלות. מומלץ לשמור את חוברת ההפעלה גם לאחר שהצלחתם להפעיל את הסופח וזאת על מנת שתוכלו לתפעל את המכשיר במקרה של תקלה.

כלל מספר 2: לשמור על המכשיר עומד בהובלה
בגלל שמדובר במכשיר בעל מדחס עם שמן לא מומלץ להפוך או להטות את הסופח על הצד בזמן ההובלה.

כלל מספר 3: המתינו לפני הפעלה ראשונה
גם אם הקפדתם להוביל את הסופח כשהוא עומד ישר מומלץ לתת למכשיר לעמוד לפחות כשעה לפני חיבור ראשון לחשמל.
אם קיבלתם את הסופח במשלוח יש להציב את הסופח עומד כ-24 שעות לפני הפעלה ראשונה על מנת שכל השמן במדחס ישקע למקומו.

כלל מספר 4: המתינו לפני הפעלה בכל הזזה של המכשיר
גם בהעברת הסופח מחדר לחדר בבית כאשר הוא לא היה עמד ישר לגמרי מומלץ להמתין כשעה ורק אז להפעיל את הסופח במקום החדש.

כלל מספר 5: סבלנות!
תהליך מיצוי אדי המים שבאוויר והפיכתם לנוזל אינו עניין של דקות ולכן חשוב להיות סבלניים ולא לפתוח את מיכל האגירה שבסופח אלא רק אחרי מספר שעות של פעולה.
כל פתיחה של מיכל האגירה עוצרת את פעולת המדחס שבסופח בפתאומיות, מוטב להפחית ככל שניתן מצב זה על מנת לשמור על אורך חיי הסופח לזמן רב.

כלל מספר 6: הקפידו על ניקיון הפילטר בסופח
אופן פעולת הסופח הוא על ידי שאיבת אוויר לתוכו והחזרתו לחדר כשהוא יבש. על מנת להגן על המאדה מלכלוך ואבק מותקן בסופח פילטר לסינון (בדומה לזה שבמזגן).
את הפילטר חובה לנקות אחת לשבועיים במים פושרים ולהרכיב חזרה בסופח כשהוא יבש. במידה והסופח פועל בחלל שאינו נקי ורווי בלכלוך ואבק מומלץ לבצע את הניקוי אחת לשבוע. רוב התקלות בסופח הלחות נובעות עקב תחזוקת ניקיון לקויה של הפילטר.
בדגמים של סופחי לחות בהם קיים גם פילטר פחם בנוסף לפילטר הרשת חשוב לציין כי אותו אין לנקות בזרם מים, אין להרטיב.
יש לנקות אותו באמצעות מטלית יבשה/ לחה.

כלל מספר 7: שימרו על החשבונית לצורך הוכחת קניה
מומלץ לשמור את חשבונית הקנייה למשך כל תקופת האחריות של מייבש הלחות על מנת שיהיה ניתן לממש אחריות או תיקון במידה וקרתה תקלה.

בכל שאלה שאינכם בטוחים בתשובה אנא פנו אלינו לייעוץ מקצועי 058-7799600

למדריכים נוספים: