מדריך לתפעול תקלות בקולט לחות

 • הפעלתי את הסופח במשך כמה שעות אבל אין בכלל מים במיכל האגירה

  ראשית יש לוודא שהגדרנו את המכשיר לרמת הלחות הרצויה. בסופחי הלחות ישנה אפשרות לקבוע את רמת הלחות הרצויה כך שאם קבעתם רמת לחות של 70% והלחות בחדר היא 60% הסופח לא ייכנס לפעולה. מומלץ להפעיל את הקולט לחות על פעולה קבועה שלא תלויה באחוז לחות מסוים על מנת שיתחיל לפעול.

  בנוסף אם הפעלתם את הקולט בסביבה יבשה עם אחוזי לחות נמוכים גם אם הסופח יפעל במשך כמה שעות הוא לא יספח מים מהאוויר ולכן מיכל האגירה יישאר ריק.

 • קולט הלחות לא נדלק, מה עלי לעשות?

  ראשית יש לבדוק את נקודת החשמל בקיר. יש לנתק בזהירות את הקולט מהקיר ולחבר מכשיר חשמלי אחר.
  אם המכשיר האחר שחיברתם לחשמל עובד, כנראה שיש תקלה בקולט ויש ליצור קשר עם החנות בה רכשתם את הקולט.

 • האורות בתצוגה של הקולט הלחות נדלק אבל עדיין הוא לא עובד

  ראשית יש לבדוק אם נורית החיווי של מיכל האגירה מהבהבת או דולקת ובמקביל להוציא את מיכל האגירה ולוודא שהוא ריק.
  קולטי לחות מתוכננים לעצור את פעולתם כשמיכל האגירה שמכשיר מתמלא.

 • בהפעלת הקולט נראה כאילו הוא פועל אבל לא מרגישים זרימה של אוויר מפתח היציאה

  לכל קולט לחות קיים פילטר אוויר (ובחלק מהדגמים גם פילטר פחמי לריחות) את הפילטר יש לנקות אחת לשבועיים ואך בתדירות גבוהה יותר אם מדובר בסביבת עבודה שאינה נקייה.
  הרחיקו את הקולט מעט מהקיר על מנת לאפשר מעבר של אוויר והסירו את הפילטר שבגב הקולט וודאו שהפילטר לא סתום בלכלוך או אבק. במידה והפילטר מלוכלך שטפו במים זורמים בכיור, ייבשו והחזירו למקום.

  אם הפילטר נקי ועדיין זרימת האוויר חלשה ישנה אפשרות שהמאוורר הפנימי שאחראי למשוך את האוויר לא תקין- יש לפנות לחנות ממנה רכשתם את הסופח.

 • הפעלתי את קולט הלחות לאחר תקופה ארוכה שהוא לא פעל והוא מוציא רעש מוזר

  ישנה אפשרות שלכלוך או גוף זר אחר נכנס אל תוך המאוורר שבקולט הלחות. יש לוודא שהפילטר האחורי במכשיר אינו סתום בלכלוך- אם הפילטר נקי יש לפנות לחנות ממנה רכשת את הקולט לבדיקת מעבדה.

 • קולט הלחות פועל באופן רצוף ומייצר כמות גדולה של מים אבל הלחות לא יורדת

  מצב כזה יכול לקרות גם מהפעלת קולט לחות בהספק נמוך יותר מההספק הרצוי לנפח החדר אבל גם ממצב שבו הגורם ללחות הגבוהה (חוסר באוורור, בעיות איטום במבנה, נזילות) אינו מטופל וממשיך לגרום להעלאת אחוז הלחות בחדר.

 • ישנה דליפה של מים מקולט הלחות

  יש לבדוק קודם שמיכל האגירה אינו שבור וגורם לדליפה של מים. אם המיכל שלם יש לוודא כי מנגנון המצוף שבמיכל שאמור להפסיק את פעולת הקולט כאשר הוא מתמלא תקין.