גיליתם עובש בחדר הארונות? סופח לחות!

זה מתחיל כשבגדים שהוצאתם מהארון מרגישים לחים ומריחים לא נעים ונגמר בנקודות עובש בנעליים ובמעילי עור שנהרסו כליל. התפתחות עובש בארונות בגדים ובחדרי ארונות הנה תופעה נפוצה אשר עלולה לגרום לנזק כלכלי ואסתטי משמעותי. החדשות הטובות הן שיש פתרון להורדת הלחות וייבוש הארון- סופח לחות.

מה זה סופח לחות בכלל?..

סופח לחות ביתי (שנקרא מייבש לחות / קולט לחות / מוריד לחות / יבשן לחות) הוא מכשיר חשמלי אשר מוריד את רמת הלחות.
בארונות או בחדרי ארונות בבית או  אשר אינם מאווררים כראוי נוטה להיווצר גם ריח לא נעים של טחב ואף עובש אשר יכול להזיק לביגוד ונעליים.

איך פועל מסיר לחות? מסיר לחות משנה את מצב הצבירה של אדי המים שבאוויר לנוזל ואוגר אותם במיכל פנימי אותו יש לרוקן מדי כמה זמן כאשר הוא מתמלא.
את המיכל יש לרוקן על מנת שהמכשיר יתחיל לעבוד שוב וברוב הדגמים ניתן לחבר צינורית ניקוז וכך לקבל ניקוז קבוע ללא צורך בריקון המיכל.

איזה דגם של סופח לחות מתאים לחדר ארונות?

התאמה של סופח נעשית לפי גודל החדר בשילוב של חומרת המצב בחלל. חדרי ארונות הם בדרך כלל קטנים ולכן סופח מדגם קטן יספיק בשביל להוריד את הלחות לטווח הבטוח שבו עובש לא יוכל להתפתח.
דגמים קטנים שיתאימו לחדרי ארונות:
סופח לחות SMART AIR 12
סופח לחות DHUM-12E S&P
סופח לחות VORTICE DEUMIDO NG 10

איפה צריך למקם את הסופח?

רצוי למקם את הסופח בחלק הפנימי של חדר הארונות באזור המרוחק יותר מפתח הכניסה לחדר שם תהיה לו את ההשפעה הגדולה ביותר.

כמה חשמל צורך סופח לחות?

רוב המכשירים סופחי הלחות הנמכרים כיום הנם מכשירים חכמים אשר יודעים להפסיק את פעולתם כאשר הם מגיעים לרמת הלחות שהגדרנו ולכן אינם נחשבים זוללי חשמל.
בדגמים הקטנים יותר שמתאימים לחדרי ארונות קטנים צריכת החשמל נעה בין 150W ל-250W.

האם הפעלת סופח לחות תגרום להסרה של העובש שכבר נוצר?

הפעלת הסופח בחדר הארונות תוריד את הלחות בחלל ותגרום להפסקת התפתחות עובש אולם עובש שכבר התפתח יש להסיר (כביסה/ניקיון).

מתי אפשר להתחיל לראות את השינוי בארון הבגדים?

מרגע הפעלת הסופח בחדר הארונות יתחילו להצטבר מים במיכל האגירה כבר בשעות הראשונות. עצם אגירת המים במיכל משמעותה פחות מים באוויר החלל ובבגדים.
בהפעלה הראשונית מומלץ להגדיר את הסופח לפעולה רצופה ולאחר מספר ימים של עבודה להגדיר לסופח אחוז לחות רצוי (40%-50%) כך שבכל פעם שהלחות תרד מתחת לאחוז שהגדרנו הסופח יפסיק את פעולתו וייכנס למצב המתנה.

רכישת סופח לחות- הזהרו ממותגי מדבקה!

סופח לחות הנו מוצר אשר אמור לשרת אותנו למשך שנים ולכן חשוב לרכוש סופח ממותג מוכר וותיק אשר יוכל לספק אחריות ואף שירות תיקונים במקרה הצורך.
בשוק נמכרים היום מספר לא קטן של “מותגי מדבקה” אלו סופחים באיכות ירודה יותר שבדרך כלל מנסים לחקות את המראה של הסופחים המקוריים ומומלץ להימנע מרכישת חיקויים אלו.